Welcome
Login / Register

Anjeza Branka - Eja (Official Video)

Featured video
You need to have the Flash Player installed and a browser with JavaScript support.

Thanks! Share it with your friends!

URL

You disliked this video. Thanks for the feedback!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Published by Admin in Muzik
416 Views
Unikkatil

Description

Ne caste dashurie jeten e shtrime ne te dy
Asnjehere spate thene largohu nga une ri ne vetmi
a ndoshta e ke thene s'ka rrendesi
zemerime kaluam ne bashke,
"vuajtje", "tradheti", per ne s'kish kuptim!!!

Qytetin e vjeter rrudhur e shoh ne trishtim
Mungon zeri yt dhe grindja jone pa kufij,
mbaj mend kur ne loznim te dy
duheshim marrezisht un dhe ti,
"vuajtje", "tradheti" per ne skish kuptim

Rf.
Ndaj ti eja, ti eja,
Nen nje marrsh barbar te lehte qe ke,
enderimet i ler atje tej.
Ndaj ti eja, ti eja,
Nen nje marrsh barbar te lehte qe ke,
enderimet i ler atje tej. X2

Vedat Ademi - Eja

Kembezbathur ullinjte,
brigjeve vetmojne,
Asnje fjale, asnje lajm,
vec zogj qe vijne e shkojne.
Vajze e valeve qe prêt…

Kembezbathur ullinjte vetmojne,
Asnje fjale, asnje lajm, asnje fjale,
Vec zogj qe vijne e shkojne…
Ku je , ku je, o enderr e merguar,
Malli po prêt dhe loti u tret…

Eja me diellin, eja,
Eja dhe perpije detin,
Mere boten, falma qiellin,
Eja me diellin eja,
Eja dhe perpije detin
Kemi lindur , bashke do vdesim….
Ooooooo……….

Vajze e valeve prêt dhe era flet me detin
Permbi zallin e shkrete
Ne heshtje yjet heshtin…
Ku je , ku je, o enderr e merguar,
Malli po prêt dhe loti u tret….
Eja me diellin, eja,
Eja dhe perpije detin
Mere boten, falma qiellin,
Eja me diellin, eja
Eja dhe perpije detin,
Kemi lindur , bashke do vdesim…
Oooooo……

Gjergji Velo - Eja

cme dridhesh si vider moj
kur do t'buzeqeshesh
vall harrove diten moj
kur ne lidhem besen

(refreni)
po eja nje nate moj
drite te marr dhe hena
te qendisim jeten moj
flake t'me ndizet kenga

fustanin e bardhe moj
kur do qe ta veshesh
kuroren me lule dhe moj
ne ball kur d'a ngjeshesh

pse kerkon te fshihesh moj
mos vall shkele besen
te desha vitore moj
t'me zbukurosh jeten

pse ma fik ti kengen moj
ky shpirt pse te vuaj
me tingujt e zemres moj
kengen ta kam shkruar

Show more

Post your comment

Comments

Be the first to comment
RSS